12.10.1978 İstanbul doğumluyum.

Evliyim ve harika bir ilişkim var. Hayallerimdeki  işleri yapıyorum. Dünyayı geziyor,

yoga yapıyor ve yaşam koçluğu yapıyorum. 

 

FAKAT ! Bir zamanlar bütün bunlar benim için bir hayalken. Asla iyi bir ilişkim

olamayacak, asla mutlu olamayacağım diye düşünüp duruyorken.

  • Çok uzun süredir hatta ilk başından beri yolunda gitmeyen ilişkilerim vardı,

  • iyi para kazanıyordum fakat sürekli borçlu geziyordum,

  • Mutsuzdum ve yaptığım hiçbir şey beni memnun etmiyordu,

  • Dışarıdan görenler ne kadar cici ve pozitif biri olduğumu söylüyorlardı

       fakat iç dünyam çok karamsardı,

  • Sosyal birisiydim fakat kendimi bir türlü herhangi bir yere ait

       hissedemiyordum.

 

Hepsini tek tek değiştirdim. Ben yaptıysam siz de çok rahat yapabilirsiniz bunun için

içtenlikle paylaşıyorum. 

 

BENDE NELER DEĞİŞTİ...

Kendimi olduğum gibi sevmeye ve hatta kendi özelliklerimi keşfetmeye açıldım. Çocukken sahip olduğum özelliklerimi ve yaşadığım mucize hikayeleri hatırlamaya başladım. Evde durup dururken bozulan çamaşır makinesine üzülen annemi mutlu etmek için enerjimi odaklayarak makinanın çalışmasını deneyimlediğim anıları hatırladım. 

İnsanlar bunlara delilik dediği için bu özelliklerimi durdurduğumu farkettim. Kendime izin vermeye başladım ve mucize hikayeleri yeniden yaşamaya, yaratmaya başladım. 

 

Bu özellikler hepimizde var. Enerjimizi istediğimiz şeye odaklayalım ve kendi gücümüzü hatırlayalım yeter. 

 

YAŞAM KOÇLUĞUNA NASIL BAŞLADIM...

Hem harika bir ilişki nasıl yaratılır? Hem de bir ilişki harika nasıl devam eder hepsini öğrendikten ve deneyimledikten sonra “Ben artık bu deneyimlerimi başkalarıyla paylaşsam şahane olur.” dediğim sırada hocalarım Aykut Oğut ve Esra Banguoğlu Oğut’un ilk defa koçluk sertifikası vereceklerini ilan ettiklerini duydum. Eğitimimiz 1 buçuk yıl sürdü. Çok yoğun fakat çok verimli ve zevkli geçen bir eğitimin ardından sertifikamı alıp mezun oldum. Ayratown

 

Ayrıca uzun yıllardır çok iyi bir havayolunda kabin amiri olarak çalışıp dünyanın bir çok noktasına aklınıza gelebilecek bir çok ülke ve bazen hiç duyulmamış Afrika ülkeleri dahil uçup duruyordum. Amerika’dan tutun Japonya, Hindistan her hafta bir yerdeydim ve normal bir insanın haftada bir kez yemek yemek için gittiği gezileri ben dünya üzerinde yapıyordum....Tabi ki büyük bir keyif ve zevkle. FAKAT! Aynı zamanda içimde yaşadığım hep o çekingenlik duygusu ve hata yapma korkusuyla. Yine değişimim sayesinde kendimi o kutudan özgürleştirip yaptığı her işten övgüler almaya başlayan ve her işimi çok daha ÖZGÜR çok daha güven hissedip hissettiren biri olarak yapmaya başladım. Dünyayı gezmek şimdi çoook daha keyifli. 

 

Yaşam koçluğumun yanı sıra aynı zamanda Hatha Yoga eğitmeniyim. Yoga benim için çocukluğumda hissettiğim ve oyun oynadığım anları yaşatan ve aynı zamanda bütünsel (Zihin-beden-ruh) sağlıklı hissedebilmek adına yaptığım muhteşem bir araç. Neden yoga yapalım? diye sıkça sorulan bir soru oluyor...Siz de eğer akrobasi gibi ters duruşlar dahil ASANA dediğimiz hareketleri yaparak enerjinizin yükselmesini deneyimlemek, hem bedeninizin sağlıklı olması ve hem de ruhsal olarak kendinize doğru bir yolculuğa açılmak istiyorsanız mutlaka HEMEN BAŞLAYIN. 

YOGA; kendi merkezinize odaklanmanın ve kendi muhteşem gücünüzü hissetmenin pratiğini yapacağınız harika bir araç. 

 

Ben hayallerinin peşinden gitmek isteyen ve olağanüstü özelliklerini hatırlamak isteyen herkes için buradayım. 

 

Sevgiler,

Esra 

©2018 Esra Yılmazel Tekneci. Tüm hakları saklıdır.