YOGA VE MEDİTASYON

Nefes çalışmalarını ve meditasyonu birebir seanslar ve atölye çalışmalarıma katılan öğrencilerime destek amaçlı veriyorum. Fakat bunun yanı sıra yine online olarak bir saat süren yoga dersleri de yapmaktayım.

PEKİ YOGA NEDİR NE İŞE YARAR?
"Bir araya gelmek ya da bağlanmak" anlamına gelen yoga sözcüğü birlik demektir. Yoga yapmak zihin, beden ve ruhu uyum içine sokar yani "bir araya getirir".

Çalışmalar yoga egzersizlerinin kalp kaslarını ve solunumu kuvvetlendirdiğini ve iç salgı mide-bağırsak işlevlerini normalleştirdiğini, vücudun genel duruş biçimini düzelttiğini, gücü, dayanıklılık ve bağışıklığı arttırdığını göstermiştir.

Yoga, ruh hali, konsantrasyon ve hafıza bakımından zihinsel sağlık için de çok faydalıdır. Bedeniniz ve zihniniz berrak ve verimli çalıştığında doğal olarak bütünsel olarak sağlığınız da canlanacaktır.

Derslerde nefes ve meditasyon'un önemli bir yeri ve önceliği vardır. Hatta bütün o bedensel egzersizlerin yapılma sebebinin bedenin rahatlamasını sağlayarak meditasyona hazırlık için olduğunu hocalık eğitimlerim sırasında öğrenmiş ve deneyimlemiş bulunuyorum. Nefes, sanskritçe PRANA yani yaşam gücü anlamına gelen, AYAMA is arttırmak anlamına gelen ve bu iki kelimenin birleşimi PRANAYAMA yaşam gücümüzü arttırır. Nefesi alırken bedeni besler, verirken de bedeni arındırır yenilersiniz.

 ONLINE yoga derslerini tek ders veya 2'li ve çoklu paketler halinde satın alabilirsiniz. Sizin pratiğinize göre eğer bedeniniz hazırsa ileri seviye ters duruş hareketleri de yapabilmekteyiz.

BUNU UNUTMAYIN
Yoga yapmak için ince bir bedene sahip olmanıza gerek yok. Fakat Yoga'yı disiplinle ve düzenli aralıklarla yaptıkça hem bedeninizin hem de zihninizin değiştiğine şahit olacaksınız.

Bugüne kadar sahip olduğum en önemli alışkanlıklarımdan biri yoga yapmaktır. Siz de yaptıkça daha iyi hissettiğiniz bir alışkanlık edinmek veya bütünsel sağlık için harekete geçmek istiyorum diyorsanız benimle iletişime geçin ve gelin bu enerjiyi birlikte deneyimleyip pratik edelim.

Sağlık ve sevgiyle kalın

©2018 Esra Yılmazel Tekneci. Tüm hakları saklıdır.